PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30571}

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
7,5 436 772
oceny
7,5 10 1 436772
6,8 35
ocen krytyków
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
powrót do forum filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Nie uważacie, że jest trochę za długi - zwłaszcza jak na film familijny?

ocenił(a) film na 8
MumciurMaster

I tak połowę wątków pominięto, chociaż to i tak nic w porównaniu z czarą i zakonem.

użytkownik usunięty
Kandara

haha Kamień filozoficzny i Komnata Tajemnic są bardzo wierne książce więc nie masz racji. Co do czary ognia i zakonu masz.

ocenił(a) film na 8

Wierne, ale i tak sporo pomijają, że tak tylko przywołam Irytka, który niestety w żadnym filmie nie istnieje.

użytkownik usunięty
Kandara

irytek nie był ważny dla fabuły

użytkownik usunięty
Kandara

Poza tym pierwsza część ma braki ok ale one nie wpływają na fabułę filmu jak w Książę Półkrwi. Więc jakoś tych braków się nie zauważa, Irytek? według mnie nie był potrzebny tylko by wydłużył film niepotrzebnie, to jak z Tomem Bombadilem w Lotr, nie ma go bo nie był istotny do fabuły, choć znajdą się ludzie co narzekają na jego brak w filmie.

Harry Potter i Komnata Tajemnic, jest tak wierna książce że można by to nazwać ekranizacją, zabrakło też kilka scen, ale nie wpływają one na fabułę, nie niszczą w ogóle odbioru filmu.

Zabrakło mi tylko Hermiony w szpitalu. Ale generalnie ta scena w filmie jest w angielskiej wersji wmontowana na internecie można znalezć wydłużoną wersję Komnaty Tajemnic.

Więzień Azkabanu? generalnie było by ok, jest jeden problem i każdy się zgodzi film za krótki!

Czara Ognia

- Brak Zgredka razi mnie bardzo i przez to scena w Insygni Śmierci część 1 ma dziurę przez to
- Brak Stowarzyszenia Wesz a szkoda, dałoby to więcej czasu w filmie Hermionie której w Czarze Ognia jest za mało
- brak wątków Crochów
- brak Syriusza w Hogsmade

Zakon Feniksa

- Brak Zgredka ponownie i to mnie najbardziej bolało.
- brak Quidditcha
- trochę skrócona rywalizacja domów, która na piątym roku nauki była zaostrzona.

Generalnie te rzeczy w Zakonie mi brakuje, reszty uważam że nie było potrzebne do fabuły

Książę Półkrwi oj zle bardzo zle

- Brak pogrzebu Dumbledora
- Brak najważniejszych wspomnień o Tomie Riddlu na podstawie których Harry szukał Horkruksów oraz Insygniów, i tu również przez to Insygnie mają dziury w fabule i parę nonsensów a szkoda
- Brak bitwy w Hogwarcie ze Śmierciożercami
- Brak tytułowego Księcia Półkrwi, jest go tyle że nie umiem naliczyć :D

wymieniłbym jeszcze ale mi się nie chce.

Insygnie? nie mam zarzutów, jedynie do ostatniej części która znowu o zgrozo jest za krótka.

ocenił(a) film na 9
MumciurMaster

nigdy nie zwróciłam uwagi jak długo trwa - dopiero teraz spojrzałam ;p
nie uważam że jest za długi, film leci bardzo szybko jak się czlowiek wciągnie ;]

użytkownik usunięty
Julia_20

hejka to co o czym pogadamy?

ocenił(a) film na 9

o niebieskich migdałach

użytkownik usunięty
Julia_20

spoko :)

użytkownik usunięty
MumciurMaster

to nie jest tylko film familijny ale też fantasy i przygodowy także czas jest w porządku. Najbardziej odpowiada mi czas Harry Potter i Komnata Tajemnic dzięki czemu film jest wierny książce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones