PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216853}

Rodzinka Robinsonów

Meet the Robinsons
6,9 24 339
ocen
6,9 10 1 24339
5,7 7
ocen krytyków
Rodzinka Robinsonów
powrót do forum filmu Rodzinka Robinsonów

Pytanie techniczne.

ocenił(a) film na 8

Dlaczego Leon jest Leonem, Franny jest Franią, Lewis jest Luizą, a Wilbur jest... Albertem? Nie wiem, czy już padło to pytanie, ale nadzwyczaj mnie zaciekawiło dlaczego można normalnie używać imion wszystkich bohaterów poza jednym. Może się czepiam... Ciekawość.

ocenił(a) film na 9
smoczur

Bo Albert lepiej brzmi. Osobiście kocham te postać i super ma imie. Pewnie inaczej podchodziłabym do tej postaci jakby nazywała się... Wilbur - co to wgl za imię?!

ocenił(a) film na 8
ellum9119

Ale Wilbur (czyt. Wilber) ma sensowniejsze konotacje historyczno-kulturowe, takie rzeczy nie są bez znaczenia w filmach Disneya. Syn największego wynalazcy przyszłości ma imię po jednym z braci Wright. Leonard poprzez imię przekazuje synowi pewną misję, przecież młody Robinson ma kiedyś przejąć biznes. Twórcy też wyraźnie pokazują, że Wilbur podziwia ojca i zapewne chce tak jak on być wybitnym wynalazcą, a więc przyjmuje zadanie dane razem z imieniem. Można domniemywać, że gdyby Leon miał drugiego syna, nazwałby go Orville, wtedy już w ogóle nie byłoby mowy o zmianie tłumaczenia i to tak bezpodstawnie. Brzmienie jest naprawdę najmniej istotną kwestią :)

ocenił(a) film na 9
smoczur

No może, tego nie wiedziałam. Ale czy on przypadkiem nie miał 2 braci? Bo ta ich rodzinka była duża i pogubiłam się

ocenił(a) film na 8
smoczur

A Albert to nie przypadkiem od "Einstein"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones